Visa ett inlägg
Gammal 2014-04-27, 20:46   #7
olle
 
Reg.datum: sep 2010
Inlägg: 12 469
Sharp$: 61677
Standard

Det är ju ett högst subjektivt påstående dom gör. Hur definerar man Sveriges bästa tippare på trav ? De som inte spelar alls slår väl 95 procent av dom som spelar på hästar för med världens högsta spelavdrag på travspel som vi väl har i Sverige går nog 19 av 20 spelare back i längden hos atg. Dom som inte gör det är dom som spelar väldigt selektivt (gäller ingen betaltjänst som spelar varje dag eller varje omgång och ungefär lika stora system varje gång) eller dom som får in storvinsten.
V75 och V86 som spelvärde satsar mest på är nog de svåraste spelen att gå plus på. Speciellt V75. Loppen är så sönderanalyserade att det krävs en enorm tur och skicklighet för att vara 35 procent bättre än medelspelaren i längden (spelavdraget är 35 procent).

Alla betaltjänsterna går med enorma underskott på spelförslagen långsiktigt så om definitionen på Sveriges bästa travtippare är den som vinner mest så finns ingen av dom med på några topplistor.

Men spelvärde.se ligger högt upp på min lista när det gäller läsvärde i det material dom säljer eller kommer att sälja för dyra pengar.
Följande användare gav Sharp$ för den här posten:
the_mirage (+1), Flickepojken (+2)
olle är uppkopplad nu   Ge poäng Svara med citat