Citat:
Ursprungligen postat av oggeb
Sista loppet känns helt jävla omöjligt att lösa ens med 2-3 hästar. Känns som jag har 5 vinnare av loppet beroende på hur det blir kört. Det värsta är väl att ingen annan i Sverige spikar i det loppet heller(?).
Hittar förövrigt få spikbud i omgången.. Joy Rib kanske kan vara något. Erik borde sitta i häcken på framspårshästarna efter 100 meter - kung på att träffa voltarna och nu sitter han på springspår. Lyckas Daniel Wäjersten vinna V7 så lär Erik ha 10 gånger större chans att göra det samma. Kanske är motståndet något hårdare nu..? Upplys mig gärna med era spikbud och gärna en kommentar till varför det är ett spikbud!
|
Jag spikar inte Joy Ribb. Hon är fältets mest kapabla häst. Men hon ser inte ren ut i travet. Erik är mästare på att "bära" hästen i mål och hålla henne i mål. Men jag kan inte spika, om jag ska sitta på nålar.
Desutom är det lägsta klassen för ston. Därmed är rubriken GARDERA