Visa ett inlägg
Gammal 2014-06-23, 17:04   #2254
pittaluga
 
Reg.datum: aug 2010
Inlägg: 343
Sharp$: 4184
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av robfri Visa inlägg
costa rica - england: ovisst, hur motiverade är england ? svårt att se det rinna iväg åt ngt håll iaf. 0,1,2 - 0,1,2

grekland - elfenbenskusten: grekland är väl tråkigaste laget i vm, lär vara uppgivna här. elfenbenskusten känns som en trygg vinnare. 0,1 -1,2,3 (ej x)

italien uruguay: uruguay måste vinna, & jag vete tusan om de inte gör det. tyckte de imponera sist. Italien går vidare på x så är fräck & reducerar bort seger för italien. 0,1,2-0,1,2,3 (ej vinst italien)

japan - colombia: colombia vidare, för japan gäller endast vinst men räcker knappast ändå då elfenbenskusten lär vinna. tror iaf på en öppen tillställning med dessa förutsättningar. Colombia har aviserat att de kommer rotera i startelvan. 1,2,3 -1,2 (ej vinst för colombia)

2025 rader

Kan väl även säga att om folk är tillfreds med att 0a Grekland för att frigöra tecken ngn annanstans funkar det för mej.
Aldrig spika nollan på Grekland imo, det räcker förmodligen för dem att vinna då Japan inte bör vinna mot Colombia. Därmed inte sagt att Elfen inte ska vara favoriter men Grekland har allt att spela för också.

Senast redigerad av pittaluga den 2014-06-23 klockan 17:46.
pittaluga är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat