Visa ett inlägg
Gammal 2014-07-18, 19:20   #45
olle
 
Reg.datum: sep 2010
Inlägg: 12 508
Sharp$: 61863
Standard

Läst på en massa nu men saknar totalt ideer så avstår spel

Megafavoriten i avd 1, Lindys Jersey Boy, har ju totalt tappat spelvärde idag. Senast var det tvärtom. Fick då loppet kört i halsen så vet inte varför spelarna tycker chansen ska vara så gigantiskt mycket större idag än då.

Anders Svanstedt lämnar nästan klart på 2an i avd 2 till en betaltjänst, men spår 2 i voltstart känns för lurigt för att köpa det och spika.

Remember My Name har efter lopp 3 blivit gigantisk favorit i avd 3. Det är rätt men värdet i att spika den är ju lika med noll när den har hälften av alla insatserna.

4140 m nytt för nästan alla i avd 4. Svårt att gissa men är nog inte fel att kolla kuskarna lite extra. Bränner man av en speed första varvet när det ska köras 4 varv brukar bensinen vara slut i god tid. Bergh storfavorit vilket är svårt att köpa om man kollar senaste loppen i alla fall.

Dakota Chip var ett jätteskrik hos de stora betaltjänsterna senast. Idag nämner i alla fall inte den ena (ss) den ens i tipsen trots att det väl blir jänkarvagn nu. Dom öste ju superlativer över den inför sprintermästaren. Kanske testar ett litet dd spel med den då spelvärdet är högt idag.

Ludde klar favorit i avslutningen. Jag vill nog se den ett par gånger till för att spika eller lägga större insatser på den som favorit.

Nä, lutar mig tillbaka och njuter av de fina loppen men ligger lågt med spelen i kväll.
Följande användare gav Sharp$ för den här posten:
Fulsprit (+1), Helge (+5), breaker (+5)
olle är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat