Citat:
Ursprungligen postat av boored
Ja jösses, när ska ATG inse att när vissa får betala mindre radpris blir det aldrig är hållbart i längden för spelformen?
Hur ATG än plåstrar om sina svulster kommer rabaterade priser alltid ha högre EV på samma rad än de som betalar rätt pris. Pengar kommer att rinna åt det hållet helt enkelt, är det svårt att förstå?
Endera är ATG Sveriges mest idiotiska bolag eller så har de styrande egna intressen nånstans som gör att dom vägrar göra det hållbart och rättvist.
|
Nu förstår jag inte vad du menar? Hur kan radpriset vara olika så att vissa betalar mindre radpris än andra? Radpriset är detsamma för alla, oavsett om man får möjlighet att välja att enbart delta i sjurättspotten eller om det ska vara som tidigare där man deltar i samtliga potter om man ger sig in i spelet.