Buffalo Bills åker på sin andra raka borta match och ställs mot Jets som är 1-6 i år.
Jets kommer från en rad förluster men motståndet har inte varit enkelt , New England, Denver, San Diego, Detroit( när försvaret var på topp) och det har inte alls varit lätt.
Ikväll spelar man hemma och Geno Smith kommer från en imponerande insats för att vara hans kaliber, han gick sin första match utan en interception och kasta för 226 yards mot New England.
Buffalo Bills kommer med ett skadedrabbat lag och man saknar hela 4? RBs, så springspelet kommer få det tufft mot ett starkt Jets försvar mot springspelen.
Mo Williams har varit superb i sina sacks och han lär få ner Orton ikväll ett par gånger.
Jets är erkänt ett bra lag på att springa bollen, ikväll tror jag Buffalo kommer fokusera på att stoppa springspelet och få Geno Smith att kasta bollen och testa honom, och med liten boost från senaste matchen så tror jag han kan glänsa till ikväll.
US picks spelar 7u på Geno Smith +65.5 Passing Yards H2H mot Kyle Orton till 1.85 @ Betsson