Visa ett inlägg
Gammal 2014-11-15, 13:27   #133
AndyMart
 
AndyMarts avatar
 
Reg.datum: mar 2014
Inlägg: 3 484
Sharp$: 7099


Stats: - -
ROI: %
Vinstprocent: %

Standard

Liten snabbanalys till de tre första;

V75-1:

3 Narold Vox, alltid starka och bra prestationer, kan vinna med fart på loppet och med lite klaff.
4 Namale Kronos, tycker inte riktigt den duger i klassen, inget intressant idag, vinner inte final.
5 Food Money, bra spetsläge med startsnabb kusk (annars dålig), bra häst, mycket bra chans på att leda runt om, kan vara en spelvärd spik.
6 Time Machine, gillar hästen men inte varit som bäst på slutet, lär få göra lite jobb själv och då formen inte är säker vet jag inte riktigt med denna.. Kan vinna med klaff men nja.., finns roligare i loppet.
7 More Than Enough, sämre läge än senast, bättre motstånd, Haugstad upp (--), vinner bara om de andra är dåliga.
10 Underpaid Hanover, skriks om denna, fattar ingenting - fel distans, fel läge, fel balans, ingenting talar för den.
11 Tomorrowland, pangintressant, skorna rycks, tar det lugnt i början men kan plocka alla till slut om det inte blir för lågt tempo.

5 och 11 förstahästar, några andra bakom, resten chanslösa.

V75-2;

Tvåhästarslopp om Erik inte gör något mirakel med sin, typ tar ledningen och lurar upp de på läktarna.

6 Montdore tar spets, Love You-son, Bergharn kör barfota, det mesta talar för seger, enda emot är att 9 Lover Face startar. Fördel 6 dock.


V75-3;

4 Air Frame får rygg ledaren och kan ta en pallplats, roligt tvilling/platsspel.
5 Charrua Forlan, släpps till spets av 4 och lär ha en viss vinstchans från spets.
8 Riff Kronos, bästa hästen, sämsta läget, kan gå ändå.
11 D'One grym sist, kan vinna med klaff.
12 Call Me Keeper, näst bäst i fältet, näst sämst läge, om de andra kör ihjäl varandra så kan det gå.
AndyMart är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat