Visa ett inlägg
Gammal 2015-01-23, 21:59   #170
SO
 
SOs avatar
 
Reg.datum: okt 2011
Inlägg: 1 808
Sharp$: 3719
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av putte64 Visa inlägg
Ägare som är spelare kan man lyssna på, men generellt är ägare inget vidare på att bedömma läget.
Det är svårt att vara objekriv när känslor är inblandade.
Skiter i vad de vunnit, jag är j-t långt borta i värmen och blåser mina vinstpengar.

Jag är inte på Sharps för att läsa vad du skriver. Det finns andra här som hållt på lite längre än du som jag gärna läser.

Helt rätt. jag som varit med ett tag har lärt mig att den man ska tro minst på är ägaren. Antingen är han ljusblå och överoptimisisk och säger att den är stenklar eller om han är spelare så mörkar han värdefull info.

Samma sak info från tränare. det är inte alls många som man kan ta på fullaste allvar. Många har dålig koll på motståndet och kan inte heller analysera loppscenariet i förväg.

Fanns en som man kunde lita på 100% och det var Lasse Lindberg. Det han sa kunde man ta rätt upp och ner, för det mesta hade han rätt, dessutom kanonkoll på motståndarna.

Jag roade mig för några år sedan att i efterhand värdera deras så kallade tips och analyser på förhand. Och jag minns att det var inte många som hade rätt när facit var klar.

Egna ögon alltid bäst om man har torrt travöga
Följande användare gav Sharp$ för den här posten:
Stall 4 (+2), Trinity (+1)
SO är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat