Visa ett inlägg
Gammal 2015-01-31, 13:49   #230
Stekel
 
Stekels avatar
 
Reg.datum: jan 2010
Ort: Karlstad
Inlägg: 12 167
Sharp$: 26752
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av mackpeter Visa inlägg
Stekel - har du någon het information från Anders Svanstedts stall eller från något annat håll, om 5 eller 10 är stallets bästa chans i detta lopp.
Vad gäller 4 Rocket övervägde jag tidigt att spika, men har ändrat mig efter att ha noggrannare studerat loppet. Han är en av de två, som först skall streckas.
Nej ingen info, bara mitt eget öga. Enligt mig är Rafiki minst lika bra om inte bättre med optimal balans, och statistiken enbart sett till lägena gör att SITC måste vara mycket bättre för att man på förhand ska bedöma chanserna som likvärdiga (som Anders själv gör hörde jag precis i intervju, men han är ju kusk och tränare inte spelare).
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
Stekel är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat