Så här svarar Strappa på Perssons blogg på en fråga om någon vet hur och vem som kan öppna ett konto i exempelvis USA och spela därifrån?
"Ingen utan direkta kontakter med ägarna. Jag öppnade konto hos Paribet för att få tillgång till användarvillkor och se hur det ser ut.
Lustigt nog så gick det bra att skapa kontot. Av det jag hann ta del av innan jag fick email om att kontot stängts ner är min bild att det bara är en slarvig ”front” som aldrig varit avsedd att hantera ”verkliga kunder”. Att någon spelare utan direkt koppling till ägarna någonsin kommer att kunna spela via den sajten är mycket osannolikt."
Detta visar enligt mig hur genomruttet och falskt ATG-ledningen uppträder. Och hur rätt har inte Hatten haft hela tiden när det gäller bland annat Paribet?
Följande användare gav Sharp$ för den här posten: Migge (+1), Trinity (+2)
|