Ämne: v64 UMÅKER
Visa ett inlägg
Gammal 2015-03-12, 13:55   #2
flaque
 
Reg.datum: nov 2012
Inlägg: 398
Sharp$: 14204
Standard

Allt enligt Stall Båth

Joy Ribb: (Lopp 3) Har tränat på bra i vinter och jag är fullt nöjd med hur hon sköter jobben. Vi har dock bara varit ned på banan en gång så förmodligen fattas det lite snabbhet i benen. Hon brukar annars gå bra direkt efter vila och även om det fattas en del formmässigt så tycker jag att hon ska räknas. Skor runt om.

Operation Day Z.A. (Lopp 4) Var inte alls vässad inför årsdebuten och gjorde med tanke på det ett riktigt bra lopp. Normalt så ska han vara ännu vassare den här gången och jag räknar med en bra insats. Nu möter vi ett par som kanske är för tuffa men en bra platschans ska det i alla fall vara. Inga ändringar, skor runt om.

Overlord Broline: (Lopp 9) Var jättefin i årsdebuten som han vann utan större problem. Det här är en herre som jag förväntar mig en del av i år och kapacitetsmässigt duger han långt redan nu. Spåret är dock det sämsta tänkbara då han är stor och grov. Det är nog bara 50/50 på att han går iväg men gör han det då ska det vara en bra segerchans. Inga ändringar, skor runt om.

Desuper Filius: (Lopp 10) Är ordentligt jobbad i vinter och har även hunnit gå flera jobb nere på banan. Jag räknar med att han gör en bra insats direkt och den här uppgiften ser lämplig ut. Trots årsdebut så ska det vara en vettig segerchans. Skor runt om.

Pledge Allegiance: (Lopp 11) Avslutade fjolåret lysande och det kändes som att hon hittade rätt med den mentala biten. Nu tränar hon bra inför årsdebuten men har bara hunnit med ett snabbjobb. Hon behöver loppet men är samtidigt så pass kapabel att hon ändå ska räknas tidigt. Barfota fram om banan tillåter.

Enligt Mig

Tre Stor Skrällar idag:

V64:4 2 Utopia Streamline avslutade bra som 2 senast
15 HereforcomissionF. Gick i fjärdespår sista 500 höll farten bra in i mål

V64:6 1 Ängens Airman bra avslutning som trea senast
Följande användare gav Sharp$ för den här posten:
keffok (+10)

Senast redigerad av flaque den 2015-03-12 klockan 13:58.
flaque är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat