Visa ett inlägg
Gammal 2015-03-22, 14:23   #23
olle
 
Reg.datum: sep 2010
Inlägg: 12 469
Sharp$: 61674
Standard

Synd man inte har någon vidare koll på dagens norrlandshästar för det är rätt många intressanta balansändringar-

Julio Gold avd 1: Alltid intressant när Linderoth rycker skorna på hästarna. Ligger lågt men 2 procent på V64 och har spelats ner enormt hos Unibet på skorycket.


Närby Laser: Barfota runt om ffg i sin 43e start. 4 procent av insatserna på V64 mot 42 på megafavoriten. Högt rankad i experttipsen.

Båda favoriterna i avd 3 ska lättas i balansen. Spelvärdet på toton troligen på 6an då det lyser dubbelrött på 5an.

Verkligen ingen bra sport i Östersund men spelmässigt kanske det kan bli intressant med sommarbana ffg i år där uppe. Säkert många andra som också kommer lättas och gå utan brodd som ni som är pålästa säkert har koll på.
olle är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat