Ämne: V75-Jägersro
Visa ett inlägg
Gammal 2015-04-09, 00:35   #43
mackpeter
 
Reg.datum: sep 2013
Inlägg: 9 089
Sharp$: 21445
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av spalato Visa inlägg
Conlight Ås såg verkligen rapp och fin ut och vann lekandes lätt. Själv har jag alltid möjlighet att gardera som TT Slutspelet gör !

P.S Kul att vi tänker olika . Du kan inte få medhåll av alla Mackis......jag bjuder på.mina intryck...du trycker ner dom. Vi får väl se vem som drar längsta strået. En inbördes tävlan är välkommet , men jag tävlar mest mot mig själv
Fullt upp där alltså !! Försök vara lite ödmjuk i dina kommetarer. Ja ja jag vet att man ska tåla kritik bl a bla
Jag vill inte ha medhåll utan högaktar ditt hästöga och kunnande. Men det är inte lätt med alla årsdebuterande stjärnämnen. Många hittills har gått bra - andra varit besvikelser. Därför gäller det att göra sin läxa.

Några dagar före tävlingarna vill jag gärna ifrågasätta bl a en favorit som Conlight Ås. Du har bättre koll på Skånehästarna än vi andra. Är 1,3 och 8 chanslösa mot favoriten? Steen Juuls 4 Ultimo Tango har inte många kronor insprunget, men vann enkelt över favoriten Tobby på Lunden på 14,5. De gick i mål 100 m framför resten av fältet. Sådant gör mig fundersam.

Men funderingarna kan leda till, att jag spikar 6 Conlight Ås. Mitt bolagssystem lämnas kl 10.30 på lördag morgon. Privat har jag tid som alla andra till kl 14.30.
mackpeter är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat