I fjärde orkar jag inte gå på Research en gång till. spikat den de två senaste loppen och fått se typ 4 travsteg sammanlagt från honom. Felfri ska den väl ha chans men det var ett tag sen superformen fanns där. Var ju en trashank innan fantomloppen med helstängt huvudlag och han har kanske tröttnat på travlivet igen?
1 Melker gjorde ett bra lopp senast efter sin galopp i starten, men kanske felar i starten igen då han måste laddas från förstaspåret för att undvika att bli fastlåst.
5 Portovenere utmanade vinnaren Hero Sjöhammar hela upploppet ner efter en resa i dödens, känns som måstestreck.
8 Anthologie gjorde också ett bra lopp ifrån dödens senast och räknas med chans.
snabba ut är
6 Digital Photo, 2 Marie Sisu och 3 Erica
Tycker det är värt att strecka rätt många här då ja inte skulle bli förvånad om både Research och Melker försvinner tidigt alt kommer fel på det, det rensar bra bakom dem.
Följande användare gav Sharp$ för den här posten:
|