Visa ett inlägg
Gammal 2015-05-11, 17:05   #3
incitatus
 
Reg.datum: jan 2012
Ort: stockholm mm
Inlägg: 1 005
Sharp$: 5996
Standard

Fast det finns väl finländare som regelbundet spelar V75 till Sverige.
Finns väl massor av finnar i Sverige som har hygglig koll på hästar och kuskar i sitt gamla hemland. ( Finska V75 visas på regelbundet på TV i Stockholmsområdet, ej betalkanal, antar att man då kan ha halvkoll på finska travet)

Eftersom det numera är standard att man kör V75 när våra grannländer har sina största dagar är de flesta vana vid det och att V75 varumärket skulle sjunka pga detta tror jag inte, då är väl jackpotfrekvenser ett större problem.

Sedan är det väl ett sätt att stödja våra nordiska grannländer, visst travet i Sverige går inte lysande men jämfört med övriga norden är det inte så illa

Det är väl fritt att avstå spel - hade tänkt lira till Lunden men avstod då det var lite för mkt okända hästar för mig.
incitatus är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat