Citat:
Ursprungligen postat av Shooter
Då ska du inte spela som mig och spika 14 procentare. Dumt av mig dock att gå ifrån Joel i första, men jag tänkte att proffsen kunde lura honom och det var ju nära.
|
Var väl en eller två veckor sen jag spikade en 4 procentare och motiverade m.m på sharps?
Jag brukar aldrig spika favoriter, men ibland gör jag det. Som man säger, man ska hitta vinnaren oavsett procent, jag hade med silver annie länge, ångrar mig nu. trodde ettan kunde göra mer, med bfro och open stretch men var ju kass.
Och nu är väl din spik runt 70%? Aja, alla spelar olika, och det behövs. annars blir det inga vinster.
Jag kan dock säga hur kommande lopp blir, att alla har så stor respekt, så favoriten får bestämma i spets från start till mål. men utmanar folk, då torskar den med garanti, för den är inte bättre nämnvärt än någon i detta gäng.
Lycka till ikväll mannen.