Visa ett inlägg
Gammal 2015-05-24, 17:52   #1
olle
 
Reg.datum: sep 2010
Inlägg: 12 508
Sharp$: 61863
Standard

V75-Solvalla lördag (jackpot)


Spelmässigt är det lördagen som är mest intressant. Sportsligt söndagen men en helg full av topptrav från Nationalarenan.

Klass 2 final

Många kanonfina hästar i lägsta klassen med Edge Boko måste ha toppchans om tur i spårlottningen. Den bli också i så fall klar favorit.

Klass 1 final

Grymt race och spårlottningen mycket viktig här med. Innan den känns Napoleon CD, Queer Fish och Ready for More hetast. Jänkarvagn nu igen på Queer Fish.

Bronsdivisionen final

Känns som att tre hästar sticker ut. Quick Fix om framspår. Lopp i kroppen nu och skoryck. Jeppas Maxi (även om den inte imponerade senast) och Sauveur (som fick gå i dödens med skor senast, skoryck nu).

Silverdivisionen final

Oerhört viktig spårlottning. Coldtown spets och slut om bra spår. Annars Mind Your Face.

Diamantstoet Final

Svårt lopp med många bra. Spets och slut för Diamond Of Em igen ?

Stoeliten

Får Redén bra spår blir det åka av med Delicious US. D One främsta motbud.
Aida Boko ?

Harpers

Finns några okända utländska kort men säger Usain Henna från startvolten vinner. Där kommer det ställas i ordning för detta.
olle är uppkopplad nu   Ge poäng Svara med citat