Visa ett inlägg
Gammal 2015-06-16, 20:05   #65
Snapphanen
 
Reg.datum: okt 2010
Inlägg: 377
Sharp$: 2625
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av DIF Visa inlägg
Kul med kuskar som Örjan, första bf och spets, ja då släpper han. Sedan trist att Erik tillåts trycka sig ut, han var ju i säcken, vafan släpper dom dom ut han så lätt??
Hade varit kul att se vilken seger% örjan haft om han fått köra samma djur som Torbjörn, Magnus J mfl. så oerhört överreklamerad.
Ja, såg onekligen ut som att Erik skulle bli fast. Synd att inte andra kuskar är mer intresserade av att stänga in honom. Men Walmann var rätt tydlig innan start att man sökte en bra rygg med Pimpinette, ska tydligen gå bäst där. När Erik sen kom så tidigt och med den farten så var det nog ett givet val. Kan inte direkt klandra Örjan heller då hästen inte ens var bra nog att hålla rygg på favoriten över upploppet.
Snapphanen är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat