Citat:
Ursprungligen postat av pittaluga
Ipswich känns som det starkare laget imo. Visst, de har förlorat en hemma men det var mot serieledande Brighton. Man brukar vara väldigt starka hemma. Birmingham är svagare i grunden, har börjat starkt men bara spelat två bortamatcher hittills. 2,3,4-1,2 kanske?
Getafe-Malag känns ju målsnålt på förhand. Malaga har målskillnaden 0-1 efter tre omgångar. Getafe har börjat med tre förluster. Båda lär nog vara måna om att inte ge bort något. Getafe har vunnit detta möte tre år i rad med 1-0.
0,1,2-0,1
Edit: Dock har ju svenska folket upptäckt detta så det kanske kan vara läge att ta med en trea på något av lagen. 7 resp 6 % just nu.
|
Jag är inne på 1,2,3-0,1,3 i Ipswich-Birmingham... vågar vi börja på 2:an för att få med 4:an??
Känns som vi knappast har råd att få med någon av treorna i det spanska mötet om vi inte ska plocka bort någon av nollorna.