Juniata Hanover barfota runt om ikväll. Ser ut som om det är första gången i karriären, iaf första gången hos Lars I. Hästen har dock haft lite problem med travet så man vet inte hur det slår ut. Kan bli galopp men kan också bli fläckfri aktion och vinst med 20.
Iaf tänkvärt på omgångens största favorit.
Andra förändringar;
Bren Derlin Am i V64-1 går barfota för andra gången i karriären. Senast den gjorde det blev det skrik på V75 men stod inte till mål då.
Min vinnare i det loppet är dock Tiramisu om hon går felfritt, oerhört stark och bra häst som jag tror har god vinstchans om det klaffar någorlunda. Står verkligen på tur för seger.
Dyolo In barfota för första gången i karriären. Untersteiners i V64-3 alltså.
Sandsjöns Revenue barfota för tredje gången, var tvåa första gången och galopp senast de testade den balansen.
Very Welcome järnskor nu i V64-4. Kan vara ett plus på denna häst då hon har jätteproblem med att hålla sig i trav. Hög kapacitet om hon funkar.
Peaceful Face bfro för andra gången i V64-4. Sist den gick så mycket tapper från dödens mot Spoil Me m.fl. Glöm inte om gardering!
Dreams Take Time, från öppet huvudlag till halvstängt norskt. Plus.
Följande användare gav Sharp$ för den här posten:
|