Med risk för att låta dumdryg, men jag tycker Beau Mec är överstreckad på sina 19% eller vad han nu ligger på. Har inte direkt visat något på en längre tid, och ska han brotta ned QPQ så är risken att han faller på eget grepp. Tar han spets så blir det efter kamp mot qpq, och då får han sen Mind Your Face över sig (där det har aviserats offensivt). San Alezan mycket mer spännande isf.
Avd 6 är det ju lite lotto över. Örjan upp igen och visst städar Venka av dessa om han håller sig lugn, för det är inte mycket till motstånd i mim mening. Usain Swing då kanske, men skor på nu och det luktar vingel från 7:e. Och då Venka är på väg n e d (under 50 vid spelstopp?) strecken så tar jag en halvchans och spikar.
Och i 7:e har jag snöat in på Real Dream...Behöver en smygare och klaff för att räcka, men det troliga loppscenariot ökar ju chansen för det. Tillräckligt snabb ut för att få en vettig position.
Men det kan vara så att jag är helt ute o cyklar.
Följande användare gav Sharp$ för den här posten:
|