Att tänka på i den tidiga infon (banprogram, travronden, kvällstidningar)
Avd 1: Porthos Race ska lättas till sommarbalans i kväll. Ser dock inte ut att vara spelvärdesintressant som spik
Avd 2: Ev barfota direkt i årsdebuten på Sultan C.N
Avd 3: Digital Archive startar för lopp i kroppen inför V75 finalen nästa lördag. Skor nu som det låter. Båda de främsta motbuden årsdebuterar.
Avd 4: Stall Goop aviserar skoryck på storfavoriten Edlance. Det säger dom ska vara stort plus. Årsdebut.
Avd 6: Kanske mest intressanta tidiga infon på Cremona. Ska lättas från tung vinterbalans till barfota runt om för första gången. Det ska ha gett rejäl effekt i jobb. Kvällens kanske mest intressanta häst just nu på den infon då den bara är 7 procentare.
På förhand ser det annars ut som en omgång som kommer generera ny jackpot då 4 av loppen inte är fulla och då det är mycket skräphästar med som på förhand är chanslösa.
|