Ämne: V75 Solvalla
Visa ett inlägg
Gammal 2016-04-01, 01:00   #35
sjukstuga
 
Reg.datum: mar 2013
Inlägg: 559
Sharp$: 675
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av Executive Visa inlägg
Vad tror ni om Bartender In i V75-7 då? Jag ser att den vann 6 av 15 lopp bf med Per Linderoth och nu aviserar Lill-Unter bf och jänkarvagn från fina spår 2. Gick bra sist också på Momarken. Panoramic däremot har väl inte visat så mycket resultat med skoryck tidigare? Har med sju hästar i nuläget då det ser ganska öppet ut men hoppas givetvis på att jag kan ta bort någon vartefter. Rank nu: 6,9,2,3,8,1,5

Håller med Hugo om OTP. Kungligt intryck på honom hela tiden och dunderform. Vem kommer svara när han sveper fältet med sina mäktiga kliv och övertar spets? Spik!

Med sådana ändringar från Melander så får det i alla fall mig att tänka om.

OTP har varit smällfin i de senaste starterna, inget snack. Men tror absolut inte att han kommer att få något gratis på lördag. Tror heller inte att Takter sänder framåt för tidigt med risken att få gå utvändigt, för då är han sårbar enligt mig.
sjukstuga är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat