Visa ett inlägg
Gammal 2016-05-26, 22:59   #87
tvablaa
 
Reg.datum: dec 2012
Inlägg: 2 405
Sharp$: 7304
Standard

Tidiga tankar:
1-Tror 5 och 9 räcker långt. 2,3 först bakom men väl mkt streckade.
2-Kan nog skrälla lite. Tycker favoriten väl stor. 5 är ett fynd i nuläget och tydligt förstastreck för mig. 4 intressant när läget äntligen är bra.
3-NTNS känns överstreckad över medel. Särskilt med Takethem i loppet. 4 och bortglömde 11 är mina A i nuläget.
4-svårt se det gå utanför de två favoriterna även im jag gärna haft med Top Yllit som ser ut som en kanon. Lutar åt spik på Eldrick.
5-Känna också som det kan skrälla men är inne på att chansspika Jetset trots läget. Brukar ju hinna fram.
6-Heartbreaker min första om den går barfota. Begriper inte hur den kan vara mindre streckad än Fossens. Bartendern lär gå upp i streck och Sjöden lär spika den som vanligt. Svårt se ngn större skräll. Skulle vara Berghs då.
7-Fantastiskt lopp. Rätt favorit tycker jag men Reckless är given som strecken sitter nu. Usain och MB också givna. Tar sedan med så många som systemet tillåter av de längst bak. Känns som de där framme blir uppätna.
tvablaa är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat