Visa ett inlägg
Gammal 2016-07-06, 00:37   #25
ExtremtRik
 
ExtremtRiks avatar
 
Reg.datum: dec 2013
Inlägg: 2 250
Sharp$: 3164
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av sebval Visa inlägg
Jag tänker att bolagen vill inte ha några vinnande kunder. När man spelar mellan bolagen så kommer du att vinna på något av bolagen.

Matchar man mot en spelbörs och vinner över pengarna till spelbörsen så vinner man aldrig på bolagen och blir därmed inte limiterad. Mycket möjligt att jag har fel, har inte hållit på med detta någon längre tid.

Hur länge har du hållit på? Har du någon erfarenhet av att bli limiterad?

Tillräckligt länge för att inse att man vinner en del och förlorar en del !
Folk som kan förutsäga var pengarna hamnar med mer än några procents edge mot utfallet är "sagofigurer" och sysslar inte med bonustrading (gissar jag ).

Nej.


Har för mig att någon varnat för att vissa bolag / brands har samma ägare...

Jag går sällan All In (vilket någon angav som en limiteringsrisk) delvis av likviditetsskäl utan försöker leva med de avdrag som är, går helt enkelt inte in i en bonus med mer än 6x omsättningskrav såvida det inte är på ett bolag jag trivs med. Försöker också hitta spel jag trivs med och bokar mot i varierande grad, eller använder bonusen för att minska risken på något spel jag gillar oddset på.

Senast redigerad av ExtremtRik den 2016-07-06 klockan 12:44.
ExtremtRik är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat