Visa ett inlägg
Gammal 2016-08-05, 16:47   #28
Manprinsen
 
Manprinsens avatar
 
Reg.datum: dec 2014
Inlägg: 8 169
Sharp$: 2366
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av Stankarn Visa inlägg
Det ska bli en intressant lördag på Rättvik.

Ser ut som att den "kunnigare" delen av spelarkollektivet spikar V75:1 (10 Al's Winnermede, 38%), V75:3 (2 Volstead, 78%) och V75:7 (3 Minnestads Dubai, 55%). Om ytterligare nån favorit vinner (ex. 1 Smokey Herman i avd 2, 47%?) - då är det nog flerbong som gäller för att få mer än lite spelpengar tillbaka.

Funderar därför på om det finns några intressanta spikförslag i övriga lopp, så att blir streck kvar att gardera i (främst) V75:1 och V75:7.

Kan Haugstad vara en vinnare på V7, nu när varken Björn Goop eller Erik Adielsson finns med bland konkurrenterna?

Många dissar säkert Jarmo Klantio efter den långa ökenvandringen (1 vinst på typ 80 starter?) på V75 men han håller väl fortsatt vinstprocent i övrigt? 9 Robic Lane och 5 Breezy Badger är två 6%-are som jag tycker är givna på kupongen. Kanske utgång t o m.
Jansson med Enjoy Boko. Garantispets och Stig H verkar uppåt.
Hon lär tåla lite press över kort distans.
Manprinsen är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat