Visa ett inlägg
Gammal 2016-11-03, 23:49   #17
oggeb
 
Reg.datum: jan 2011
Ort: Stockholm
Inlägg: 1 884
Sharp$: 6564

2018
Stats: 30 - 35 - 0
ROI: 110.85%
Vinstprocent: 46.15%

Standard

Citat:
Ursprungligen postat av mocka Visa inlägg
Håller med dig helt om PU:s häst. Känns inte rolig från det läget och nästan 30%.

Vill gärna köpa resten av ditt resonemang och krångla mig ur ett knepigt lopp med en pålle som ej är favorit och som dessutom är streckad på mindre än var 5:e kupong.

Men Cab Hornline har verkligen ett halvdant facit i volt och lär i första hand sikta in sig på att gå felfritt.

Undrar om man inte kan stänga V75-4 med 5,6,9,12. Båth vill ju gärna rycka skorna på 12:an som det låter och den gick senast 14,3 i två varv efter galopp i första riktiga loppet efter över ett års vila.
Är Cab Hornline ens osäker i volt längre? Hans galopper kom ju som treåring och var dessutom de allra första loppen han gjorde. När han väl började gå felfritt så har han än så länge inte galopperat på tre försök. Han såg inte ett dugg osäker ut senast och de två andra loppen hade han dessutom spår två i volten och såg också bra ut.

Optimalt spår denna gången borgar ju för att han går felfritt även denna gången.
oggeb är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat