Citat:
Ursprungligen postat av Eddie Hitler
Det är stor risk för vidriga förhållanden i morgon med upp mot 20 mm regn.
Polen under 64,5 @ 1,95 NB
Ja jag har skrikit hela tiden om att Polen tar hem hela skiten,och det kommer man också att göra.Men kolla in linan,64 poäng på 25 heat det ger ett snitt på 2,56 poäng per heat.
Om förhållandena blir svåra,som prognoserna säger så kan mycket hända.Det krävs inte många noll och en poängare för att linan ska spricka.Tror inte att polackerna kommer att gå på 100 % i morgon,det kommer heller inte att behövas.
|
Nu när risken för vädret har uppdagats så har jag helt ändrat uppfattning. Tack för väderprognosen, Eddie.
Jag tror absolut att Polen kommer tappa minst 11p imorgon, för det är exakt det som krävs för att u64.5 ska sitta. Oddset känns faktiskt också i överkant, jag investerar strax över medel på denna.
Polen u64.5p @ NB - 6u