Visa ett inlägg
Gammal 2016-12-27, 17:07   #7
Klanke
 
Klankes avatar
 
Reg.datum: aug 2010
Inlägg: 3 721
Sharp$: 938
Standard

https://www.pinracer.se/systems/slwg...qq-4gfa/shared (tisdag)

avd1.
nr 11 har varit riktigt bra på slutet och har bra chans alla vägar. Får förtroendet. Passa framför allt nr 5 som hade ett starkt fjolår och för lite spelad. Nr 4 kan öppna och körs nog i spets. nr 1 är kanske bäst på kort men fick läget. nr 12 har fina fartresurser men läget är trist. Troligen bland de fyra ändå! Skräll?

avd2.
Frivoll Borke gör sina bästa lopp när han får pinna på i ledningen. 10% är ett skämt! Drag!

avd3.
Lady Lane var tapper i nedslaget senast och gav sig motvilligt in mot mål. (fick en hård press 1000 kvar) plus betyg och lite lättare emot nu. Runt om till 21%?

avd4.
Lome Brage har toppchans. Omgångens största men också motiverad sådan... Spik!

avd5.
Snabbast och troliga ledaren är Stan Libud,,,, och kan mycket väl vinna detta. Men speldragen är ospelade och vi försöker fälla. Valokaja Hi är speedig och får säkert ett fint lopp. Valley Ivan har fin kapacitet och fäller många om tempo.

avd6.
Bellfaks blir favorit men jag tror det kan bli långt fram att klå den troliga ledaren nr 6 Spik som fick läget 5% är i underkant. Pass upp!

avd7.
Ultimate P såg lysande ut senast och kommer att kriga om segern här. 13%!! Passa även skrällen Nolesstha som inte är sämre än någon annan och får en kusk som kör i flytet för dagen. 5%
Följande användare gav Sharp$ för den här posten:
MikaF (+5), hammering (+4)
Klanke är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat