Visa ett inlägg
Gammal 2010-07-31, 12:33   #592
Overkill
 
Overkills avatar
 
Reg.datum: mar 2010
Inlägg: 5 228
Sharp$: 7957

Speedway 2013
Stats: 6 - 6 - 0
ROI: 97.78%
Vinstprocent: 50.00%

Standard

Citat:
Ursprungligen postat av speedmagic Visa inlägg
S Nicholls (England) v T Woffinden (England) ML | 1.65 @ NB - 9u
Denna kommer slashas omgående, skynda ta denna! Vojens bana bör passa Scott bättre än Tai.
Citat:
Ursprungligen postat av speedmagic Visa inlägg
19:40 R Holta (Polen) v J Kolodziej (Polen) ML | 1.85 @ Expekt - 7u
Jämna odds i denna H2H blir för mig lite väl fel. Holta har mängder med rutin och har även kört på banan tidigare och har gjort det ruskigt bra, varför inte ikväll också? Nä, jämna odds blir lite väl lustigt för mig och denna ska nog ner till runt ~1.68-1.70 för att jag skulle känna mig tillfreds.
Citat:
Ursprungligen postat av speedmagic Visa inlägg
19:00 Danmark v Sverige H2H | 2.11 @ Betsafe - 8u
Det är nästan så jag vill hålla oss som favoriter mot DK trots att de har hemmabana, tycker de såg lite sega ut i torsdagens Race-Off och kan bara Sverige hålla sig ifrån jumboplatserna i heaten så tycker jag chanserna att vara före DK ska vara väldigt goda. När Jonsson kom in i laget i torsdags såg det mycket bättre ut, han plockade 8p på sina heat men har kapacitet att plocka tvåsiffrigt tillsammans med Lindgren. Känns lite som att svenskarna har mer fart i grejorna än vad Danmark haft hittills också, de har kört snabbare när de legat bakom i heaten men inte riktigt fått till det och kunnat köra om. Stämmer det någorlunda sånär ikväll då vinner grabbarna denna H2H ikväll och tar silvret bakom Polen! Denna ska ner till runt ~1.80-strecket IMO.
19:40 Danmark v England -12.5 | 1.80 @ Expekt - 6u
England ska inte ha alltför mycket att göra med medaljstriden och jag har placerat de sist med marginal i denna final, bara hoppas att de inte överraskar och kör sjukligt bra ikväll och tar hem hela skiten, det skulle kosta! Denna spread är lite väl lågt satt av Expekt och jag tackar, det ska skilja minst 13p mellan dessa efter 25 heat, det är jag övertygad om. B365 har satt spreaden på -14.5 och oddset är numera nedtryckt till 1.57, så jag kliver in här.


19:40 Sverige o37.5p | 1.85 @ Expekt - 7u
Ännu en låg lina av Expekt, Sverige tog 47p i Race-Off, men då ska ju sägas att Polen inte deltog i det. I semifinalen tog de 40p. De bör hamna någonstans mellan 40-50p även ikväll om de vill ha något med de två finaste medaljerna att göra. B365 har en lina på o/u 41 (3-way) och den känns mer korrekt IMO.

Så långt dessa, kan komma mer.
Overkill är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat