Bälten är inte något man ska lägga allt för stor vikt vid då alla inte har samma "kriterier" för att nå dom olika graderna.
Sen det här med ålder, man ska inte stirra sig blind på siffror när det gäller kampsport.
Hughes har fått ta extremt mycket mer stryk under sin karriär än silva eftersom dom slåss med 2 olika stilar och Silva har också en tendens att vara extremt överlägsen.
Sen att Hughes har gått 51 proffsmatcher mot Silvas 30 är en annan sak som gör att Hughes kan betecknas som den äldre.
Annars är mina tankar väldigt lika j.houstons.
Tycker bara att oddset på Dos Santos är lite väl lågt. Man måste ändå ta hänsyn till att man inte har sett något av han på marken samtidigt som Nelson älskar ligga och rulla på mattan.
Lyckas han däremot hålla fighten stående ska han inte kunna förlora då hans boxning är extremt bra, kanske rent ut av den bästa i UFC.
Tycker oddset på Rafael dos Anjos förövrigt ser väldigt trevligt ut och kan inte alls förstå hur han kan bara dog mot Guida som är 1-2 på sina senaste 3.
Följande användare gav Sharp$ för den här posten:
|