Visa ett inlägg
Gammal 2017-08-06, 15:51   #29
olle
 
Reg.datum: sep 2010
Inlägg: 12 469
Sharp$: 61674
Standard

Kör med två spikar på P54 idag då jag vill hålla kostnaden på en rimlig nivå en sådan här omgång. Det är väldigt mycket roligare att läsa på morgondagens E3 uttagningar än den meny Hagmyren bjuder på idag.

Måste spika Lomex. det känns sådär då den är väldigt stor favorit. Men tidsmässigt när man läser programmet ska chansen till spets och slut vara god. Bara JO Persson inte fuskat med jobben under uppehållet. Sen spikar jag även Veijos häst i fjärde P54an som tidigare nämnts. Den är dock favorit på legolas streckspel .

Göran Lång vinner säkert andra P54an nu när jag målat på. Tredje skulle jag egentligen viljat heltäcka . Måste ha med nästan ospelade My Gifted Key i avslutningen . Barfota runt om för andra gången och är väl spetsfavorit. Men hoppade sist man ryckte skorna och är nog inte lika bra som flera andra i loppet.

1. 3 Lomex
2. 1,2,5,7,8,9,10
3. 1,2,5,9,12
4. 6 Te Quiero Grif
5. 3,9,10,12

140 rader/420 kr

Väntar en halvtimme att lämna in utifall något nytt sensationellt skulle framkomma
olle är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat