Visa ett inlägg
Gammal 2018-04-11, 20:06   #31
Shizznit
 
Reg.datum: jul 2013
Inlägg: 885
Sharp$: 5134
Standard

Ska jag tolka procenten på några hästar idag så har jag tappat det helt. Men mina ögon har fallit på:

Sangrita Ås - bängligt läge, men är finfin och löser det sig och med lite hjälp från tilläggskompisarna så köper jag under 1% alla dagar i veckan.
Level Change - kan den få spets så är knappa 1,5% lika bitande som Tarzans sarkasmer när han såg tidningarnas ranking.
Going for Gold Zaz - besvikelse senast? Äh, punktering i 2,5 km gjorde det till ett tungt träningspass istället. Såna blåser ur, och Daniel blåser till. 5%? Ok.
I sjätte åker 6 och 12 med på ren stallgalenskap. Omöjlig optimism älskas här.
Special Major stabil platskandidat på fin förväntad resa. Kan den mer? 0,7%.
Nacrous i sista, ser jag fel? Singelprocent? När Haugstad är så stor favorit brukar han börja darra så mycket att matjorden skakar ur fickorna. Om inte så skakar jorden ur när den här krutdurken får fart på larvfötterna och bränner förbi.

De flesta av dessa ser jag alltså som möjliga utgångshästar, kanske inte ensamma, men ändå på den nivån. Woop woop.
Shizznit är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat