Visa ett inlägg
Gammal 2018-05-25, 17:01   #50
AmaerildeRimfrost
 
AmaerildeRimfrosts avatar
 
Reg.datum: nov 2017
Inlägg: 7 367
Sharp$: 242

AmaerildeRimfrost Expertre
Stats: 70 - 95 - 9
ROI: 101.99%
Vinstprocent: 42.42%

Standard

Citat:
Ursprungligen postat av Strappa71 Visa inlägg
V4 kostar dubbelt så mycket per rad. För vettig jämförelse måste du räkna x2 på V65. Dessutom får man inte spricka på V4 vilket gör att man måste jämföra med Endast V6. ( Om man räknar med att man spikar favoriterna i V65-1&2 ).

Då ger V6 MER betalt. 6324 kr vs 3824 kr. Inte mindre. Skillnaden är naturligtvis att man måste sätta de där två spikarna i början...och det får man okej betalt för.

Sammanräknat gav nog båda spelformerna ungefär lika bra betalt vs svårighetsgraden.
Jag vet! Borde utvecklat det men orkade inte. Och i grunden ska ju även tröstpengar räknas med men då ska vi även räkna med när ingen gar sex rätt och pengar fryser inne, och det har ju hänt att inga pengar alls delas ut på V65 medan V4 måste dela ut allt. Men jag borde vara tydligare i mitt sätt att skriva där, tänkte att "mer än dubbelt..." räckte. Har ju själv "hackat" på Olle när det gällt legolas. Men V4 gav bra i förhållande tycker jag ändå ????
AmaerildeRimfrost är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat