Visa ett inlägg
Gammal 2018-11-14, 06:39   #6
Bowery
 
Reg.datum: jun 2018
Inlägg: 5 422
Sharp$: 4532
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av Basse Visa inlägg
V64:4

Spetsen tar nog 7 Dardanos hand om direkt.

3 Copertino V,W med BG är favorit. Hästen är inte så snabb ut men BG kör säkert offensivt och hamnar nog i dödens om inte Oscar J släpper ledningen med 7:an.
Om Oscar skulle få för sig att svara spetsen öppnar loppet upp sig en del. 3 verkar vara stark så den kan säkert slå 7 från dödens.

Draget måste vara 10 Åsens Boogie

Näst sist gick den i dödens i stort sett hela loppet i ett lopp som vanns av Rede'ns Moses. Åsens Boogie höll bra efter sin tunga resa.

Senast gick man ett grymt sistavarv i tredjespår hela sista 1000. Vet inte om jag klockat rätt men får det till att Åsens Boogie gick under 1.13 sista 1000m i tredjespår - detta utan att tröttna sista biten. Kämpade bra hela vägen in i kaklet till en andraplats.

Man hade bakspår sist också, hamnade i femte ut. med lite bättre flyt med loppet ikväll borde man bli tung att stå emot sista halvvarvet!

Ja , jag är medveten om att det är Jorma från bakspår men det är bara att sööra den här hela sista varvet så blir det praa
Åsens boggie kan vara en rolig spik för den fräcke!
Bowery är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat