Visa ett inlägg
Gammal 2018-12-23, 20:06   #2131
Billman
 
Reg.datum: aug 2013
Inlägg: 306
Sharp$: 2630
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av Strappa71 Visa inlägg
Dessutom är det högst oklart hur välfungerande informationen om nettoresultatet av spelandet är.

Tydligen räknar man endast spel som är lagda aktuell dag. Om man har köpt V75-andelar för en någon summa på fredagen räknas de inte in i förlusterna på lördagen. Således får man meddelande om att man ligger +xx kr för dagen när man i själva verket förlorat nästan en lax under lördagen.

Jag skulle säga att det skadar mer än gör nytta. Spelgränser och insättningsgränser fungerar däremot som avsett.
Vad som gör mig orolig är att de kan gå in och ur mitt spelkonto hur som helst. För att sedan informera mig om att jag är en usel spelare. Det är på gränsen till kränkning.

Hursomhelst; får man reda på att man ligger så och så mycket back, krävs revansch. Alltså mer spel och det är nog inte det dom här konstiga lagstiftarna tänkt på. Om det nu är riktigt lagligt. Dags för syn. Att en algoritm, AI baserad, kan dyka ut och in i mitt spelkonto och visa det i min mobil och på min skärm är oroväckande.
Billman är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat