V75 Solvalla 30 mars
Herregud vilka lopp men herregud vilken svår V75 känns det som. Sporten inleds med 4 fantastiska lopp på lunch V4 och begriper inte varför man inte kör dessa onsdag istället för att dom ska få den uppmärksamhet dom verkligen förtjänar. Hur många kommer nu bry sig om dessa lopp?
V75 spelet hur svårt som helst utan en enda klockren spik innan det kommit info om utrustningsändringar.
Blir det fin och snabb bana är nog Perfect Dynamite en storfavorit i fara. Då kommer det köras rejält när det är V75 finaler på Solvalla .
Piraten känns bortlottad . Prepare inför Finland ?
Megastjärnan Double E spår 8 i stoeliten. Kommer Örjan köra offensivt då i årsdebuten?
Vlad Del Ronco får väl tävla barfota och med biken igen nu som vid försöksvinsten men motståndet är ju ruggigt.
Kommer inte legolas med någon dopad pool får man nog nedgradera ambitionerna till att försöka hitta lite tvillingar för känslan är att det blir närmast omöjligt att få till en vettig V75a hos atg för max en femhundring på lördag, men det kan som sagt vid den här tiden på året komma hyperintressant utrustningsinfo som gör att det kan gå.
Ska bli kul att läsa på dessa fina lopp oavsett .
Följande användare gav Sharp$ för den här posten:
|