Visa ett inlägg
Gammal 2019-05-03, 07:51   #24
HuBBaBuBBa
 
HuBBaBuBBas avatar
 
Reg.datum: jul 2012
Inlägg: 10 444
Sharp$: 1750
Standard

Adrian med två hästar i första. Spår 7,10 är väl inget vidare. Plus att dem inte mött speciellt bra hästar och varit ute i billiga lopp och kommer ut på V75 där mer inbitna v75 hästar startar. Kanske e så att dem är bästa hästarna osåvidare men läget samt orutin gör att en bred gardering är ett måste. 1,2,4,5, måste med. Borde vara dags för 2 Pastorn och 5 Mr Clayton snart tycker man och 4 Oliva Cherrie verkar vara ett toppsto som det lossnat för nu. Vann på Åby sist från tillägg på tung bana på en 14,7 tid vilket är rätt bra. Kan ju bli svårt som ensamt sto men om man garderar vågar jag inte lämna den utanför.
Kanske tar med 3 Ricke oxå som kan öppna snabbt och får väl kanske ledningen? Magnus Jakobsson med 2 st nr 3 styrningar?
9 Wir Ideal vet jag inte formen på men den verkar ju ha rätt bra kapacitet. Men Ulf med en Björn Goop häst går väl inte att räkna bort.

Dunderskrällen är 6 Go De Luxe
Synd på läget för 12 Chapuy men den åker väl med för Åke med hemmabana och hoppas på lite strykningar.

Senast redigerad av HuBBaBuBBa den 2019-05-03 klockan 08:12.
HuBBaBuBBa är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat