Visa ett inlägg
Gammal 2010-09-13, 18:01   #1
yret88
 
yret88s avatar
 
Reg.datum: apr 2010
Inlägg: 162
Sharp$: 712


Stats: - -
ROI: %
Vinstprocent: %

Standard

Drott - Aranäs 19.00 13/9


Min första rek-tråd. Så det är lite nytt för mig

Aranäs är kända för att spela snabb handboll med mycket kontringar. Det kanske fungerar superbt i Allsvenskan mot sämre motstånd. Det har alltid varit svårt att ta steget upp från allsvenskan och sedan hålla sig kvar i elitserien. Och så tror jag fallet blir idag.
Drott som har ett mycket kompetent lag, som jag skulle vilja påstå är mer defensivt inriktade, tror jag att det är dom som kommer hålla i taktpinnen i den här matchen. Drott har ett snitt på 52 mål per match förra säsongen.

Mitt spel är UNDER 55.5 @ 1.99 Pinnacle, 3/5units

Har även ett spel på damernas elitserie, det är H43/Lundagård - Lugi som möts i lundaderby i första matchen. Dom möttes på försäsongen där det blev en tight match. Kan inte motstå denna linan som erbjuds. OBS. inget spel jag rekommenderar.

H43/Lundagård +7.5 @ 2.16 Pinnacle, 2/5units
yret88 är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat