Visa ett inlägg
Gammal 2019-05-22, 09:25   #16
yoozoo
 
yoozoos avatar
 
Reg.datum: maj 2012
Inlägg: 2 142
Sharp$: 8145
Standard

8 Baronesse Hooves som nu kommit ett hack längre ner i banan känns lite intressant 8 segrar på livets 63 starter varav 4 vinster på 9 starter i år! Med andra ord så finns ju formen onekligen där och kanske fördelen av körspö kan förbättra rekordtiden 1.11,9 som hästen sprang näst senast!?

9 Trovatore trodde jag skulle få vinna senast efter ett starkt lopp, men formstarke J.J blev en för svår nöt att knäcka. 2 år sen senaste vinsten detta förre en viss Platon Face och jag kommer att fortsätta strecka när det handlar om stayerdistans!

14 Alorac Mathbell är en annan häst som jag jagat, verkar ha lite svårt att sticka nosen först men det är en segstark pjäs som kräver sina löpningförlopp för att vara segeraktuell. Visst känns 15 Enzo Am som en hetare vinstchans men till nuvarande 3,7% så bränner jag av ett extra streck även för denna kuse.
yoozoo är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat