https://www.atg.se/?sharedBet=true&c...7-ddb555c56034
Skulle ta lite helt spelfria dagar var tanken men värmen är påtaglig om än det bara är 25 grader i Dresden. Så hamnade på mitt hostel och började syna Halmstad, en av hemmabanorna. Fick ett bra grepp om omgången och tänkte det är lika bra att köra.
Spiken är klar redan i Verigo NP.
Även tredje avdelningen känns så gott som låst med innerspårshästarna. Så då är det bara fyra avdelningar kvar att lösa.
Jag jobbar bort favoriten i fjärde avdelningen. Sen om jag är kaxig nog att låsa på de två som just nu är streckade eller om det slutar med 4, 5 eller 9 hästar återstår att se.
I femte avdelningen lutar det mycket åt att strecka Alonso Ceasar också trots 27%, men fler med dubbla eller trippla tillägg är aktuella.
Återstår att bena ut första och sista avdelningarna helt och mycket beror på spelkassan vad som streckas och inte här.
https://www.atg.se/?sharedBet=true&c...7-ddb555c56034