Visa ett inlägg
Gammal 2019-07-23, 11:32   #2
AmaerildeRimfrost
 
AmaerildeRimfrosts avatar
 
Reg.datum: nov 2017
Inlägg: 7 367
Sharp$: 242

AmaerildeRimfrost Expertre
Stats: 70 - 95 - 9
ROI: 101.99%
Vinstprocent: 42.42%

Standard

Sitter och funderar på om jag ska offra ett streck i första avdelningen för att få med en högt streckad häst till. Tror det är bortkastat då jag inte är så inne på Emilia Leo trots att hon är ruskigt duktig. Tveksam till om hästen klarar det trots ev ledning och bana som gynnar täten.

Kallblodsloppet kan det faktiskt bli att jag streckar ytterligare två lågprocentare och det blir i så fall de två som är reserver just nu. Tycker dock vi har tre intressanta redan och det är verkligen nu eller aldrig för Hammars Blixt.

I sista avdelningen kan det vara intressant med ytterligare två streck om vi nu överlevt fram till dess. Kommer nog inte strecka Digital Engine ven om vinstchansen är skaplig. Närmast ligger reserverna nu även om det kan bli att det lutar över åt vinstchans kontra spelvärde eller skrällvärde.

Klurar lite mer på det. Nöjd med uppbyggnaden även om jag vet att jag inte i första hand går för fyra rätt och 816 kr i utdelning utan jag vill ha mer än så!
AmaerildeRimfrost är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat