Citat:
Ursprungligen postat av speedmagic
19:00 M Zetterström u6.5p 1.85 @ Sportingbet - 10u
Banan i Terenzano ska inte passa Zorro det minsta, det är en väldigt speciell bana med vääääääldigt långa rakor och underlaget är halt. Starterna kommer bli väldigt avgörande imorgon kväll.
Kikade igenom banlottningen tidigare och kan verkligen inte se hur Zorro ska mäkta med att plocka sju poäng här. Han avslutar med två innerbanor men då har han förare som startsnabba utanför sig.
Hade jag satt odds på detta så hade jag dels satt linan på O/U 5.5 och oddsen runt 2.10 1.66. Antagligen max 5p för Zorro imorgon och med lite flyt 6p men inte mer än det. Maxar här med glädje!
|
Råder alla som har möjlighet att spela på sportingbet,att göra det.Det här tycker jag precis som speedmagic är ett mycket bra spel.