Visa ett inlägg
Gammal 2019-12-25, 14:11   #13
Klanke
 
Klankes avatar
 
Reg.datum: aug 2010
Inlägg: 3 721
Sharp$: 936
Standard

https://www.jokersystemet.se/t/jnP6tSSjJPqF

avd1. Jag börjar med att inleda med en spik på Greggor nr 7 som är stark som en björn men vunnit lätt på isen på slutet och hästen blir allt bättre för varje start. 20 proc är riktigt bra. reserv 2-1

avd2. Första gången på IS och över 70 proc, ff gg med hakar i hovarna och brodd, nej denna synar jag, passa Fantom som börjar bli allt mer stabil och har kapacitet att runda allt, varning.. Även roliga drag bakom..

avd3. Dusk to dawn verkar vara av en helt annan sort, käkar upp dem åter igen?

avd4. Don Viking får första rösten har sätt bättre ut nu på slutet och toppformen sitter där. Får troligen ett fint lopp på rulle och avslutar alltid bra. Passa nr 1 som troligen leder loppet länge, kanske hela vägen.

avd5. Två hästar känns för dagen bättre än resten. Men loppet är vidöppet och vi målar ändå på.. 12 proc på 10 känns ändå rätt kul, Provar en raket med denne.

avd6. Draget till nr 15 som har 5 raka och är idag andra rankad, tror jag ha vettig chans att runda allt och spelar med denne på DD.

avd7. Demo är startsnabb, rätt årstid, gillar isen och är på rätt distans, tror på fin segerchans här och får första rösten och utgång på systemet. Spets och slut eller rygg och slut? passa mitt andra drag också som är vass i spurten nr 10..

DD1. 15 Magnifik Brodde
DD2. 4-10
* 500

God tur!
Klanke är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat