Citat:
Ursprungligen postat av Stekel
Det går att spela på vem som blir V75-champion på lördag på ATG. Jag analyserade igenom det där en del tidigare idag och kom fram till att 10,50 på Rikard N var rätt bra värde och la några hundringar på det! Efter att ha tittat på ditt inlägg här så håller du nog med om det skulle jag bestämt tro. Löp och köp 10,50 står sig fortsatt! Länken ligger högst upp vid V75-kupongen på ATG.
Adielsson var i första hand den jag övervägde i övrigt till 7,50. Ohlsson till 9,25 och PU till 15ggr var också lite lockande. Men jag tog ställning för Rikard, är nästan säker på att det är bästa alternativet. Favoritspelet på Örjan till 2,30 finns inte på kartan att lira. Även om han med säkerhet har bästa vinstchansen så kan han ju knappast ha bättre än 25% chans iallafall.
|
Är inte mycket för sådana spel men kanske får lägga en slant på Rikard om han står i 10 gånger, han har ju flera fina uppsittningar.