Citat:
Ursprungligen postat av mr_stylez
Håller med om att Listas är otroligt hårt spelad. Men vad möter den? Rent skräp rent ut sagt... ingen av de andra har form alls, flrutom nr 8 då som gick ok senaste loppet men den har spår 8 och ingen superkusk direkt.
4an har bäst form, bäst kusk, kan vinna även från lugn dödens, och till den procenten lär dem andra ha respekt för den så kan mycket väl få ledningen "gratis" speciellt då de anda är totalt formlösa och troligen inte vill svara då Ludwig styr på.
Är ju bara galopp lr sjukdom emot. Klart man kan ta alla och hoppas på storskräll, men precis ingenting talar ju för förlust mot detta gänget?
|
Ja men galopp och sjukdom och liknande står för långt mer än 20% i den här klassen. Sen finns det några fler faktorer man inte ska glömma, bortkörning, att en konkurrent är oslagbar för dagen osv. Mer än 60% ska det aldrig vara i min bok iallafall.
__________________
To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
Följande användare gav Sharp$ för den här posten:
|