Vilka hästar kan vi på förhand tänka oss att det SKRIKS om i tv?
Ängsborken i V75-2 är ett första tips från min sida + repris av reportaget med Jimmy och Alf Jonsson. Och så avslutar Per S något i stil med ”Alf är en riktig gentleman i svenskt trav” och så nickar Micke/Peter och Sandra/Jennifer instämmande.
REVANSCHDUELLEN mellan Elian Web och Disco Volante i V75-3 är ett stenklart samtalsämne där Per S och någon till kommer hylla dem som så himla fina hästar.
Man at Work i V75-6 också. Där kommer det handla om hur många gånger han startat men inte vunnit på V75 – men att det nu kan vara dags i en HÖGRE KLASS. Och så snack med Timo från stallbacken, typ ”Jo jo, hästen känns bra”.
I sista kan det även bli ett sjuhelsikes snack på 1 Strong Heartbeat men med fokus på Jörgen Westholm och hans FINA verksamhet utanför Sala. Har vi tur är Fernlund kommentator i dag och kan berätta om hur fantastiskt det var att jobba hos Jörgen och hur otroligt kunnig han är. Sen slutar Strong Heartbeat oplacerad – och då börjar de i studion istället prata om att GS75 görs om med start i morgon, och så lämnar någon av experterna är ”klaring” dit och sen är det Boost och sen gör Per reklam för typ Levante-Numancia.
Har jag fler rätt än fel?
|