Visa ett inlägg
Gammal 2020-05-03, 19:14   #129
HuBBaBuBBa
 
HuBBaBuBBas avatar
 
Reg.datum: jul 2012
Inlägg: 10 444
Sharp$: 1750
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av Efterhandaren Visa inlägg
Tja Lurade är väl att ta i men påverkad och vilseledd kan man ju bliva utav vissa ”experters” och tränares synpunkter samt uttalanden. Men för att Lura någon medvetet måste man väl veta om resultatet i förväg ? Mikael Wiehes visdoms ord ” vem i hela världen......” är ju en klassiker och som travspelare måste man till syvende och sist alltid lita på sig själv. Fast ibland är det svårt
TKD bestämde jag mig för ganska tidigt för att spika. Och Adrians allvarliga min när han sade att detta ska vi bara vinna gjorde större intryck på mig än Erik A och Björns positiva signaler gällande Esprit.
Ibland har jag försökt att skärma av alla tipstjänster och stallsnack. Bara gå på egen känsla och spelet går ungefär lika dåligt som efter ha ryggat expertisen.
Visst är kul med travspel
Helt riktigt. Skillnaden är att det är dina misstag och inte andras och då utvecklas man bättre inom travtippandet. Helt gå på egna intryck och kunskap. Som du säger måste man lita på sig själv.

Mvh
Följande användare gav Sharp$ för den här posten:
Efterhandaren (+5)
HuBBaBuBBa är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat