2010-10-20 America Mineiro - ASA Arapiraca (Serie B)
Datum: 2010-10-20
Tid: 01:50
Sport: Fotboll
Land: Brasilien
Liga: Serie B
Match: America Mineiro - ASA Arapiraca
Spel: Över 2.5
Insats: 1.00
Odds: 1.862
Bolag:
Motivering:
Verkar lite för uppenbar men jag biter försiktigt på denna.
America har 7 raka matcher över 2.5 mål där båda lagen gjort mål i samtliga och spelar väldigt bra anfallsfotboll men försvaret sviktar lite. Anf Fabio Junior har gjort 7 mål de sista 5 matcherna. Ytterbacken Marcos och Mf Leanddro Ferreira ör avstängda men annars samma lag.
America: Flávio; Micão, Preto e Otávio; Sheslon, Dudu, Dudu Araxá, Irênio e Weslley; Jean Batista e Fábio Júnior.
ASA kommer med 4 raka segrar och behöver bara 4-5 poäng till för att säkra kontraktet så kan spela avslappnat. Samma uppställning som senast och Anf Ciel (Som fick sparken i Augusti pga alkoholproblem men återsnaställdes efter att Junior Vicosa såldes till Gremio) är i kanonform med hattrick senast och 5 mål de sista 3 matcherna.
ASA: Jorge Miguel; Ewerton, Plínio e Jonas; Maizena, Márcio Carioca, Audálio, Didira e Magal; Luiz Mário e Ciel.
2-1 i tidigare mötet i år med samtliga mål första 20min. Två lag som vill anfalla och med heta målskyttar,hittar ingen orsak varför denna inte skulle gå över.
Följande användare gav Sharp$ för den här posten:
|