Visa ett inlägg
Gammal 2020-08-11, 21:57   #39
ExtremtRik
 
ExtremtRiks avatar
 
Reg.datum: dec 2013
Inlägg: 2 250
Sharp$: 3164
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av Strappa71 Visa inlägg
Skulle du kunna utveckla på vilket sätt du menar att Harry "robotspelar"?

Vad tror du att "robotspelande" innebär i praktiken?

Vad är det med att varje enskild Harry-kupong inte har någon koppling när det gäller framslumpning av mall och slumpval av hästar mot någon annan enskild Harry-kupong som du inte greppar?

Harry är inte ett koordinerat sammansatt systemspel.

Genom tiderna har storvinster på Harry Boy ofta uppstått med tidigt spelade kuponger där dels spelfördelning svängt mycket men även en eller flera reservinträden enligt gamla turordningen som ibland kunde pricka in superskrällar.

Numera, med det moderna automatiska reservinträdet, är chansen för den typen av maxflax betydligt lägre.
Hur är det med läsförståelsen?

Har aldrig sagt att Harry "Robotspelar". Däremot antytt att "han" använder sig av statistik på ett sätt som paragraf 27 förbjuder.

Det som fick dig att läsa att jag påstod att Harry "robotspelar" var att jag bad någon att förklara skillnaden mellan dessa olika väsen som spelar med hjälp av statistik i någon form.

Bara av intresse vad folk skulle anföra, jag vet väldigt väl hur olika former av "robotspel" utförs, både det klassiska som Jorma et al höll på med och andra mer "äkta" former av robotspel "på riktigt".

Tack för infon om reservordning, tänk om Inger 69 förstod allt det där...
ExtremtRik är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat